КАТЕГОРІЇ

Персоналії

Персоналії (3)

Микола Вінграновський сьогодні, або Дискурс української історії в його поезії

На нинішній день про творчість Миколи Вінграновського написано наче й не мало. Десятий випуск серії біобібліографічних нарисів «Шістдесятництво: профілі на тлі покоління» (Національна парламентська бібліотека України, К., 2006), який Вінграновському присвячено, вміщає про нього 297 публікацій. Зрозуміло, що від 2006 року дотепер з'явились нові літературознавчі матеріали. Тільки у «Науковому віснику Миколаївського державного університету. Філологічні науки» (випуск 14, 2007 р.) налічуємо 27 статей. Та мені ніде не траплялось герменевтичного тлумачення вірша «Її ім'я», написаного влітку 1960 р. Може, й тому, через 41 рік у знаменитому історіософському спогаді-есе «Хто і що для мене незалежність України» (серпень 2001 р.), поет відкрив «таємницю», чому з'явився цей твір.

Читати
Про Хвильового — без політики

Життя, обірване andante… Микола Хвильовий залишив одну з найбільших загадок після себе в історії української літератури. Трагічна крапка на стрічці життя 13 травня 1933 року. 77 років по тому цю фінальну крапку інтерпретують по-різному: хтось із літературознавців вважав, що відхід із життя Хвильового був «постановочним», якщо, звісно, таке слово можна вжити, коли говоримо про смерть.

Читати
Творческий путь Дмитрия Ниловича Яблонского. Светлой памяти наставника

Дмитрий Нилович... еще совсем недавно на храмовом празднике Рождества Христова на Березняках, вместе с нами молился на литургии, был на праздничной трапезе, на которой пели: - «Многая лета...», почетному прихожанину и архитектору храма Рождества на Березняках. Теперь же молимся об упокоении его души и поем: - «Вечная память...»

Читати
Top