КАТЕГОРІЇ

Іконопис, малярство

Іконопис, малярство (4)

Лідія Спаська, дорога до Бога

Виповнилося 100 років з дня народження Лідії Спаської. В історії українського малярства її ім’я — одне з найяскравіших. Свій незабутній слід художниця залишила в церкві Святої Покрови у Києві, де створила композиції «Покладання во гроб Ісуса Христа», «Воскресіння» і майже всі ікони для іконостасу. А якось її ікона в Острозькому Богоявленському соборі… замироточила.

Читати
"Той, що є". Іконопис майстерні „Зографос"
10 червня в столичній Галереї мистецтв ім. Олени Замостян, що діє при Києво-Могилянській академії, розпочала роботу іконописна виставка „Той, що є". Така глибока в богословському сенсі назва стосується дуже відомого фрагменту з Біблії, а саме історії про Мойсея, якому Бог відкрив своє ім'я: «І сказав Бог Мойсеєві: Я Той, що є" (Вих. 3:14). Тому й сама виставка є також відкриттям - відкриттям того, чим є ікона, що є її смислоутворюючими чинниками, в чому полягає розвиток іконописного мистецтва та його естетичні перспективи.
Читати
Розвиток ікони на українських землях під впливом Сходу та Заходу після падіння Візантійської імперії 1453 року

XVI століття - переломний момент в українській культурі. Обставини в Центральній і Східній Європі на цьому етапі історії не були на користь України. Кілька століть бездержавного життя зробили свою руйнівну справу.

Читати
Релігійний живопис Андрія Тирпича

Столична Галерея мистецтв ім. Олени Замостян, котра діє при Києво-Могилянській академії, приймала протягом кінця квітня - початку травня у своїх стінах виставку релігійного живопису львівського художника Андрія Тирпича. Чорно-біла графіка, дизайнерський та фотографічний колаж, різьблення по дереву - ось ті художні методи, якими працює даний майстер. Глибина його релігійних рефлексій вражає насамперед оригінальністю, справжністю, точністю. Андрій Тирпич на своїх картинах демонструє власне, дуже індивідуальне переживання християнства та його основних істин. Він споглядає Сина Божого, Ісуса Христа, дивиться на Його страждання і тим самим співстраждає із Ним. Творчість цього художника проникнута дуже інтенсивним переживанням розірваності буття на грішний світ та святе небо, вона показує христологічність усіх видів життя, приреченість зла, трагізм позбавленого зв'язку з Богом існування та фатальну роль гріха на людському шляху особистісного розвитку в процесі становлення людини Нового Заповіту - правдивого християнина.

Читати
Top