КАТЕГОРІЇ

Ми - громадяни України

Ми - громадяни України (5)

Ідеологія християнської демократії для сучасної України

В часи, коли українці як ніколи раніше потребують оновлення власної національної ідеї, соціальне вчення Андрея Шептицького може стати надійним фундаментом для української суспільної думки.

Читати
Вадим Скуратівський: ”Є в Україні кільканадцять постатей, з яких треба пилинки здувати”

Культуролог Вадим Скуратівський, 65 років, вважає, що українці запізнилися з національним самовизначенням, а від сучасної політичної еліти годі чекати чогось доброго.

Читати
Мирослав Маринович: «Нам треба йти далі!»
Тридцять років тому, 1 серпня 1975 року, радянська делегація в Гельсінкі підписала Заключний акт Наради з безпеки і співробітництва у Європі. Це був перший випадок, коли СРСР підключився до міжнародної міжблокової структури, заснованої на західних цінностях. Тоді, як кажуть історики, старці із політбюро «прокліпали» небезпечність поширення закордонних ідей, джинсів і кока-коли. Нині у нашій країні «джинсів і кока-коли» вистачає. Однак із цінностей чомусь поширюються і приживаються здебільшого найшкідливіші...
Читати
Церква, Держава і громадянське суспільство

Будь-який історичний момент по-своєму унікальний і неповторний. Та особливо важливо уміти осмислювати ті відтинки біжучої стрічки історії, які кардинально формують і задають майбутнє. Навіть більше, від того, наскільки адекватно ключові гравці цієї драми по імені "Історія" осмислять своє власне місце і можливості власного впливу, багато в чому залежать наступні десятиліття нашого життя.

Читати
Top