КАТЕГОРІЇ

До 300-річчя першої української Конституції портал «Українська християнська культура» провів семінар, присвячений християнським цінностям в Конституції Пилипа Орлика. Відбувся семінар у приміщенні Центру богословських студій.

7 травня о 17.00 у клубі «Лівий берег» (Львівська опера) відбудеться відкриття виставки «Соломія Крушельницька. Міста і слава», присвяченої славетній співачці та презентація одноіменної книги. Про це ЗІК 5 травня повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Впродовж 17-ти років порятунком цих культурних надбань в зоні катастрофи займався Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.

КИЇВ. У Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація альбому Тараса Компаніченка та гурту "Хореа козацька" під назвою "Рицер смілостю упоєний". Тарас Компаніченко - сучасний кобзар. Виконує твори середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму, часів української революції 1918-1922 років. Він також співає відомі та маловідомі народні пісні українською, церковнослов'янською, старопольською, польською, французькою та німецькою мовами, повідомляє Укрінформ.

21 грудня на семінарі "Українська християнська культура" звучало поетичне слово.   Поетичний збірник "Струни вічності" (видавництво "Свічадо", 2008, упорядник і один із авторів - поетеса Галина Манів-Кирієнко) представляли його автори. Крім поезій із збірника, звучали й инші вірші. Але ж вечір - це не просто декламування римованих рядків. Була й розмова про високе в нашому житті, про поетичне/прозаїчне сприйняття навколишнього світу; про те, чи поетичність людини впливає на її духовне (релігійне) життя, про те, що таке поетичний образ тощо.  Одна із думок, яка була озвучена в спілкуванні: релігійна практика східного християнства  сама є високопоетичною (мається на увазі в першу чергу богослужбові тексти, а також часто вживані молитвослов'я). Та і Святе Письмо наповнене натхненними образами, алегоріями, символами - все те, що властиво поезії. А молитва, як зустріч душі з Невимірним, з Неописуваним, з Тим, Хто "скрізь є і все наповнює", може бути також проявлена  саме в поетичному слові.Варто додати, що наша українське світовідчуття також є наскрізь поетичним.А ось деякі з поезій - за вибором редакції: Людмила  ЛитвинчукБрате!Не розпинай душі своєїЩоденним молотом гріха,Бо Ангел плаче біля неї,І Мати Господа зітха… Сьогодні світ Ї це поле битви,Тож ворога розпізнавай!Дорогоцінний час молитвиНа словоблуддя не міняй.Довкола - ситі фарисеї, І сміх, і глум, і пустота... Не розпинай душі своєї,

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…