Авторизація

     

КАТЕГОРІЇ

Слово архимандрита Данила (Зелінського) при найменуванні в єпископа Української Православної Церкви у США

Волею вірян нашої Святої Української Православної Церкви в США та вибором Священного Синоду Великої Христової Церкви мене покликано сьогодні стати до найвідповідальнішого служіння та до найвищої гідності - гідності Єпископа, послідовника Апостолів, котрі були свідками слів та дій Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.
 
З глибоким почуттям смирення стою я зараз перед вами, мої брати-єрархи, преподобні отці, брати та сестри в Господі, і роздумую про свою неготовність прийняти дане покликання й бути обраним для такого служіння і такої відповідальності - стати єпископом в благословенному винограднику нашого Господа.
 Мені немає чого сказати, крім як згадати слова святого апостола Павла, котрі описують високі моральні вимоги та характеристики до єпископа: „Єпископ мусить бути бездоганний, як Божий доморядник, не самолюбний, не гнівливий ... але гостинний до приходів, добролюбець, поміркований, справедливий, стриманий, що тримається вірного слова згідно з наукою, щоб мав силу й навчати в здоровій науці, і переконувати супротивних".
 Божий доморядник... Чи я гідний такої відповідальності? Чи були Апостоли гідними такої відповідальності?
 Вони були звичайними, простими людьми - ловили рибу, збирали податки - тобто робили буденні справи, котрі роблять й усі інші люди. Але потім дещо трапилось.
 СЛОВО АРХИМАНДРИТА ДАНИЛА (ЗЕЛІНСЬКОГО)

Вони були кимось покликані й кудись відіслані. І після цього змінилось все. Вони почали інакше сприймати самих себе; йшли у місця, куди ніколи до цього навіть не думали йти; міркували про речі в таких думках, котрих зовсім не чекали мати у своїх головах; чинили дії, які ніколи навіть не могли уявити. Їхній світ перевернувся. Вони були покликані й відіслані - і все стало інакшим.

 Стоячи перед вами, я також згадую слова святого пророка Ісаї - ті самі, котрі наш Спаситель Ісус Христос сказав одного разу на самому початку свого служіння людям: „На Мені Дух Господній, бо Мене Він помазав, щоб Добру Новину звіщати вбогим. Послав Він Мене проповідувати полоненим визволення... щоб звістити рік Господнього змилування".

 Одним з перших обов'язків єпископа є проголошення Благої Звістки нашого Господа Ісуса Христа.
 З внутрішнім упокоренням я усвідомлюю, що в якості єпископа я відтепер радітиму привілейованій відповідальності навчати вірі й поширювати слово надії та підбадьорення не тільки серед вірян нашої Святої Української Православної Церкви у США, але й людям інших культур, інших мовних середовищ. Хоча обставини можуть бути дуже різними, люди потребують одного й того самого Слова - Добру Звістку про Воскреслого Господа.
У святому священстві - як єпископи, священники та диякони, ми є служителями Божого Слова; Слова, про яке ми можемо розповісти іншим тільки в тому випадку, коли й самі почули Його через молитву в тиші наших сердець.
  Наша робота з євангелізації веде людей до Господнього вівтаря, несе їм бажання долучитись до таємниці Його Смерті та Воскресіння через Святе Таїнство Євхаристії та інші Таїнства Церкви.
 Мої улюблені брати: як пастир, єпископ турбується не тільки про єдність Церкви, але також шукає нові способи проповідувати гідність людського життя - із самого моменту зачаття до фізичної смерті. Як вчитель, єпископ не тільки поширює й поглиблює віру серед православних людей, але й мусить чітко визначати ціннісні пріоритети нашої віри і показувати, як їх застосовувати до різноманітних соціальних проблем сьогодення. Я прошу вас молитися за мене, щоби бути мені достатньо сильним стояти на захисті природних прав і свобод усіх людей. В зв'язку зі специфікою своєї віроприналежності та етнічного походження, я сподіваюсь мати можливість сприяти задоволенню особливих людських потреб: допомагати іншим стати більш чутливими до культурного розмаїття; сприяти кращому розуміння того, що шляхи нашої Церкви і нашої країни будуть добрими тоді, коли ми ділитимемось один з одним тими дарами і тими можливостями, які маємо.
 Я клятвено усвідомлюю, що як пастир у своїй рідний Святій Українській Православній Християнській громаді я повинен поглиблювати свою власну святість через здійснення єпископського служіння серед народу Божого. Я молюся, щоб я був доступним та чутливим для потреб кліру й мирян, щоб це могло стати джерелом радості та заохочення серед них, а також і для мене самого. Я робитиму все можливе, щоб сприяти побудові єдності Святої Української Православної Церкви, залучаючи людей до роботи в парафіях, інституціях та організаціях нашої Церкви у цілому світі, які звершують служіння в Ім'я Воскреслого Господа.
 Цього вечора я в духовному сенсі падаю на коліна перед Богом, розуміючи свою людську слабкість та залежність від Його милосердя. Але з повним смиренням, кожною частинкою свого єства я мушу піднятись з колін, щоб цим самим висловити цілковите віддання самого себе, і зробити крок назустріч найсильнішому, хоч і мовчазному прояву дії Святого Духа - до покладення рук, центрального акту єпископського висвячення, який нагадує, що єпископство несе в собі абсолютно нову ідентичність, новий спосіб життя.
 Мене покликано до цього служіння, щоб я працював заради Господа. Я завжди хочу пам'ятати, що тільки Він є моїм джерелом життя. Моє служіння буде ефективним і плідним тою мірою, якою я зможу забути про себе та дозволити Христові діяти через мене.
 
СЛОВО АРХИМАНДРИТА ДАНИЛА (ЗЕЛІНСЬКОГО)

Послух, до виконання якого я стаю цього дня, є не просто посвячення себе справам конкретної єпархії на певну кількість років. Мій послух передбачає цілковите віддання себе служінню Святій Українській Православній Церкві, якою вона є в своїх дарах та потребах.

 

 

Я молитовно згадую питання, поставлене перед синами Зеведеєвими в Євангелії: „Чи можете ви пити чашу цю?". Оскільки я буду висвячений і питиму Чашу цю кожного дня, то всю надію свою я покладаю на духовну віднову себе через любов до Господа та Його Святої Церкви. Хай Дух Святий зійде на вас, улюблені мої єрархи та ціла наша Церква, благословляючи всіх вас, хто служить заради Ім'я Господнього.

 

Отож, зі страхом Божим я передчуваю сходження Святого Духа і як дитина благаю вас, мої улюблені брати та сестри в Господі, згадувати мене у своїх молитвах, та вас, мої улюблені єрархи, я благаю благословити мене та згадувати мене, грішного, у ваших молитвах, щоби Господь посилав мені Свою Божественну Благодать і зробив мене гідним служителем Своєї Церкви заради Своєї Слави та спасіння всіх. Амінь.

 

 
Джерело:
www.uocofusa.org

 

З англійської переклав Іван Верстюк

 

 

Read 1055 times
Login to post comments
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…