Авторизація

     

КАТЕГОРІЇ

УПЦ в Канаді. Архієпископ Юрій

Його Високопреосвященство, Архиєпископ ЮРІЙ, середній із трьох синів, народився 26 травня, 1951 р. в родині Петра і Анастасії Каліщуків, у Лашін, провінції Квебек. Початкову освіту здобув у Лашін і Гамільтоні, середню в Гамільтоні. У 1963 році родина переїхала до Гамільтону, де стали членами української православної громади Собору Св. Володимира. Молодий Юрій вчився в українській школі, був членом танцювальної групи "Зірка", співав у церковному хорі Собору, згодом у 1981-82 рр. став його диригентом, був членом молодіжної організації Союзу Української (Православної) Молоді Канади (СУМК).

Відчувши покликання до священства, у 1970 р. став студентом Колегії Св. Андрія в Вінніпезі. Протягом років навчання за проявлену музичну та спортивну активність і академічні успіхи в навчанні отримав багато нагород. Перебуваючи в Колегії, він від 1971 по 1973 був асистентом диригента студентського хору Богословського факультету під керівництвом архиєпископа Бориса (Яковкевича), а згодом д-ра Павла Маценка. У 1973 році закінчив Колегію Св. Андрія L.Th. (леценціят богослов'я). Від 1975 до 1980 року, Юрій студіював музику в університеті МакМастер (Гамільтон), отримавши ступінь Hons Mus. Bac. (magna cum laude), бакалавра музики з історії і теорії . В 1984 р. закінчив факультет освіти Торонтонського університету зі ступенем Bac.Ed. (magna cum laude) . У 1985 р. отримав ступінь B.Th., бакалавра богослів'я в Колегії Св. Андрія у Вінніпезі. Протягом 1983-87 років був Директором (Project Director) Проекту Бортнянського, і частково Президентом Української фундації тисячоліття, яка видала звукозапис 35 духовних концертів Дмитра Бортнянського, диригент -маестро Володимир Колесник. 16 липня 1988 року в Соборі Св. Володимира в Гамільтоні Митрополит Василь висвятив його в диякона. А 17 липня 1988 р. Митрополит Василь там же рукопоклав диякона Юрія Каліщука в сан священника. Спочатку, від 1 вересня 1988 до жовтня 1989 р. нововисвячений єрей Юрій служив в кафедрі Пресвятої Трійці у Вінніпезі як священник асистент настоятеля кафедри. З вересня 1988 р. до грудня 1991 р. о. Юрій був викладачем літургійної музики в Колегії Св. Андрія у Вінніпезі.

10 вересня 1989 р. о. Юрій отримав монаший постриг. Чин постриження звершив Митрополит Василь. 15 жовтня 1989 року в Катедрі Пресвятої Трійці у Вінніпезі Митрополит Василь підніс єромонаха Юрія до сану архимандрита. На Надзвичайному Соборі Української Православної Церкви Канади архимандрит Юрій був обраний єпископом УПЦК з наданням титулу «Єпископ Саскатунський, Вікарій Середньої Єпархії». Чин хиротонії звершили Митрополит Василь і архиєпископ Едмонтонський і Західної Єпархії Іван. Інтронізація відбулася 17 грудня 1989 р. в кафедрі Пресвятої Трійці в Саскатуні, Саскачеван. У 1990 р. владика Юрій репрезентував Митрополита Василя в Константинополі під час акту завершення Євхаристійної Єдності з Вселенською Патріархією. Згідно з рішенням Собору єпископів УПЦК 15 грудня 1991 р. він був інтронізований «Діючим Єпископом Торонта і Східної Єпархії». На 19-му Звичайному Соборі УПЦК в липні, 1995 р. він був призначений «Єпископом Торонта і Східної Єпархії». Додатково до основних єпископських обов'язків, в травні 1996 р. владика Юрій був обраний Генеральним Секретарем Церковної Ради Світового Конгресу Українців (СКУ). У 1997 р. був членом делегації від Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України на Другий Світовий Форум українців у Київі. В 2001 р. Собор єпископів УПЦК підніс його до сану архиєпископа з титулом «Архиєпископ Торонта і Східної Єпархії».

Протягом 2002-2003 рр. Архиєпископ Юрій був одним із заступників президента Канадської Ради Церков, де він репрезентує Українську Православну Церкву в Канаді ще від 1991 р.

Read 968 times
Login to post comments
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…