Авторизація

     

КАТЕГОРІЇ

УПЦ в Канаді. Митрополит Іван

Його Високопреосвященство Митрополит ІВАН, наймолодший з дванадцяти дітей, народився 14 січня 1935 року в родині Миколи і Анни (Спіжавка) Стінка в Б'юканан. Початкову освіту здобув в Добрановець, а середню в Йорктоні. Отримавши сертифікат вчителя, вчителював у початковій школі в Григорів поблизу Пресевилл, у Саскачевані, a після того протягом десяти років у Саскатуні. Тут він брав активну участь в житті української спільноти, був членом СУМК і співав у кафедральному хорі.

Восени 1969 р. вписався на богословські студії Колегії Св. Андрія у Вінніпезі, успішно закічивши їх в 1972 році. Отримавши ліценціат богослів'я, він продовжував свої студії в Манітобському університеті. 18 серпня 1973 року був висвячений архиєпископом Борисом в диякони в кафедрі Пресвятої Трійці в Саскатуні. 25 серпня 1974 року архиєпископ Борис рукопоклав його в сан пресвітера в церкві Св. Переображення в Йорктоні, Саскачеван. Першою парафією о. Івана, до якої він був призначений зразу ж після висвяти, була в Мус Джа, Саскачеван. Перебуваючи в Мус Джа, о. Іван продовжував свої студії в Саскачеванському університеті, який закінчив у 1976 році зі ступенем бакалавра.

У серпні 1978 року о. Іван був призначений надавати духовну обслугу парафії в Камсак, Саскачеван. Тут він також був активний в українській громаді. За свою працю Проводом Церкви був нагороджений набедреником у 1977 p. і скуфією в 1980 р.

На Надзвичайному Соборі 27 листопада 1983 р. в кафедрі Пресвятої Трійці у Вінніпезі о. Іван був висвячений в сан єпископа з титулом "Єпископ Саскатуну і Вікарій Середньої Єпархії". Чин висвяти і рукопокладення звершили Його Блаженство Митрополит Андрій, архиєпископ Едмонтону Борис і архиєпископ Торонта Василь. На 17-му Собору УПЦК, який відбувся в 1985 році, Єпископ Іван був призначений до Едмонтону і Західної Єпархії УПЦК. У 1990 році на 18-му Соборі Української Православної Церкви в Канаді Митрополит Василь підвищив його до сану архиєпископа з титулом „Архиєпископ Едмонтону і Західної Єпархії". 29 травня 1993 р. Собор Єпископів УПЦК удостоїв владику Івана нагороди носіння хреста на клобуку.

Після упокоєння в Бозі Митрополита Василя в січні 2005 року, архиєпископ Іван став Діючим Першоєрархом УПЦК. На 21-му Соборі УПЦК, який відбувся в липні 2005 року у Вінніпезі, архиєпископ Іван був обраний Митрополитом Української Православної Церкви в Канаді. Священний Синод Вселенської Патріархії ратифікував цей вибір 20 листопада 2005 року.

Read 1073 times
Login to post comments
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…