Авторизація

     

КАТЕГОРІЇ

Розповідь старця Паїсія Святогорця про те, що матеріяльні блага віддаляють людину від Бога

Старець казав: «Хочеш кого віддалити від Бога? Давай йому постійно матеріяльні блага із надлишком. Він забуде і про Бога, і про все на світі.

Я усвідомив це, коли був ще молодим. Коли я жив на Синаї, то в тому місці, де я перебував, не було води. Мені треба було йти близько двох годин, щоб прийти до скелі, яка виточувала воду. Я ставив глечик і сидів цілу годину, доки на¬береться вода, а потім повертався. Моя душа переживала такий стан: кожного дня я хвилювався, чи буде сьогодні скеля виточувати воду. Я молився, щоб Господь продовжив виточувати воду зі скелі. Ще по дорозі починаючи непокоїтись, я молився. Побачивши здалека скелю, яка блищала на сонці, я з радістю прославляв Бога, і, повертаючись у келію, не переставав дякувати Господу за ту воду, яку Він мені давав. Маленька кількість води, яка виточувалася зі скелі, змушувала мене, по-перше, постійно молити Бога, щоб Він продовжував давати воду, по-друге, дякувати і славословити Бога - єдиного Подателя усіх благ.


Коли я поїхав із Синаю і переселився в Іверський скит на Афоні, там не було проблем із водою.


Там води було з надлишком. Її потоки вимірювались кубічними метрами, які розтрачувалися намарно. Але одного разу я помітив, що зі мною поступово відбулися зміни. Я впіймав себе на тому, що незважаючи на те, що вже багато часу прожив у скиту, не сказав навіть жодного разу «Слава Тобі, Боже». В той час як на Синаї нестача води була причиною постійної молитви і славослів'я Бога, надлишок води у скиту призвів до того, що я забув, що це - дар Божий, за який Йому треба дякувати. Так надлишок матеріяльного достатку витісняє з серця людини пам'ять про Бога. Всяке благо, яке ми маємо, і всяке добро, яке робимо, є Боже і від Бога. Тому ми повинні дякувати Йому за все.

"НАША ВІРА", ЖОВТЕНЬ, 2007

Read 1038 times
Login to post comments
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…