Українська християнська культураУкраїнська християнська культура
Асоціація дослідників та шанувальників
Про сайт Актуальне Календар Альманах Фотогалерея Форум Контакти
на головнунаписати листа
Головна arrow Ойкумена України arrow УПЦ в Канаді. Архієпископ Юрій
Теми:
Історія, історіософія
Богослів'я, філософія
Ми - громадяни України
Ойкумена України
Святині
Українська мова та її застосування
Українська християнська література
Шедеври культури та її творціКАЛЕНДАРОстанні новини:
У Львові відкрили першу в Україні лабораторію фольклористичних досліджень
20.07.2010
У Львові відкрили першу в Україні лабораторію фольклористичних досліджень

Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові
14.07.2010
Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові

Вийшов путівник «Дванадцять маршрутів Київщиною»
11.06.2010
Вийшов путівник «Дванадцять маршрутів Київщиною»

Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька»
10.06.2010
Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька»

Перша в історії України широкомасштабна збірка пам’яток державотворення від Києворуської доби до сьогодення
10.06.2010
Перша в історії України широкомасштабна збірка пам’яток державотворення від Києворуської доби до сьогодення

УПЦ в Канаді. Архієпископ Юрій | Друк |
04.04.2008 
Адміністратор сайту   

Архієпископ Юрій
Його Високопреосвященство, Архиєпископ ЮРІЙ, середній із трьох синів, народився 26 травня, 1951 р. в родині Петра і Анастасії Каліщуків, у Лашін, провінції Квебек. Початкову освіту здобув у Лашін і Гамільтоні, середню в Гамільтоні. У 1963 році родина переїхала до Гамільтону, де стали членами української православної громади Собору Св. Володимира. Молодий Юрій вчився в українській школі, був членом танцювальної групи "Зірка", співав у церковному хорі Собору, згодом у 1981-82 рр. став його диригентом, був членом молодіжної організації Союзу Української (Православної) Молоді Канади (СУМК).

 


Відчувши покликання до священства, у 1970 р. став студентом Колегії Св. Андрія в Вінніпезі. Протягом років навчання за проявлену музичну та спортивну активність і академічні успіхи в навчанні отримав багато нагород. Перебуваючи в Колегії, він від 1971 по 1973 був асистентом диригента студентського хору Богословського факультету під керівництвом архиєпископа Бориса (Яковкевича), а згодом д-ра Павла Маценка. У 1973 році закінчив Колегію Св. Андрія L.Th. (леценціят богослов'я). Від 1975 до 1980 року, Юрій студіював музику в університеті МакМастер (Гамільтон), отримавши ступінь Hons Mus. Bac. (magna cum laude), бакалавра музики з історії і теорії . В 1984 р. закінчив факультет освіти Торонтонського університету зі ступенем Bac.Ed. (magna cum laude) . У 1985 р. отримав ступінь B.Th., бакалавра богослів'я в Колегії Св. Андрія у Вінніпезі. Протягом 1983-87 років був Директором (Project Director) Проекту Бортнянського, і частково Президентом Української фундації тисячоліття, яка видала звукозапис 35 духовних концертів Дмитра Бортнянського, диригент -маестро Володимир Колесник. 16 липня 1988 року в Соборі Св. Володимира в Гамільтоні Митрополит Василь висвятив його в диякона. А 17 липня 1988 р. Митрополит Василь там же рукопоклав диякона Юрія Каліщука в сан священника. Спочатку, від 1 вересня 1988 до жовтня 1989 р. нововисвячений єрей Юрій служив в кафедрі Пресвятої Трійці у Вінніпезі як священник асистент настоятеля кафедри. З вересня 1988 р. до грудня 1991 р. о. Юрій був викладачем літургійної музики в Колегії Св. Андрія у Вінніпезі.


10 вересня 1989 р. о. Юрій отримав монаший постриг. Чин постриження звершив Митрополит Василь. 15 жовтня 1989 року в Катедрі Пресвятої Трійці у Вінніпезі Митрополит Василь підніс єромонаха Юрія до сану архимандрита. На Надзвичайному Соборі Української Православної Церкви Канади архимандрит Юрій був обраний єпископом УПЦК з наданням титулу «Єпископ Саскатунський, Вікарій Середньої Єпархії». Чин хиротонії звершили Митрополит Василь і архиєпископ Едмонтонський і Західної Єпархії Іван. Інтронізація відбулася 17 грудня 1989 р. в кафедрі Пресвятої Трійці в Саскатуні, Саскачеван. У 1990 р. владика Юрій репрезентував Митрополита Василя в Константинополі під час акту завершення Євхаристійної Єдності з Вселенською Патріархією. Згідно з рішенням Собору єпископів УПЦК 15 грудня 1991 р. він був інтронізований «Діючим Єпископом Торонта і Східної Єпархії». На 19-му Звичайному Соборі УПЦК в липні, 1995 р. він був призначений «Єпископом Торонта і Східної Єпархії». Додатково до основних єпископських обов'язків, в травні 1996 р. владика Юрій був обраний Генеральним Секретарем Церковної Ради Світового Конгресу Українців (СКУ). У 1997 р. був членом делегації від Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України на Другий Світовий Форум українців у Київі. В 2001 р. Собор єпископів УПЦК підніс його до сану архиєпископа з титулом «Архиєпископ Торонта і Східної Єпархії».


Протягом 2002-2003 рр. Архиєпископ Юрій був одним із заступників президента Канадської Ради Церков, де він репрезентує Українську Православну Церкву в Канаді ще від 1991 р.

 

 
< Попередня   Наступна >


Координати:

вул.Полупанова, 10,
парафія св. Катерини,
Центр богословських досліджень
м.Київ (Виноградар),
тел.: 8 (044) 360 24 02
моб.: 8 (098) 452 22 05
e-mail: vira_batkiv@ukr.net
схема проїзду >>