Українська християнська культураУкраїнська християнська культура
Асоціація дослідників та шанувальників
Про сайт Актуальне Календар Альманах Фотогалерея Форум Контакти
на головнунаписати листа
Головна arrow Актуальне arrow Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька»
Теми:
Історія, історіософія
Богослів'я, філософія
Ми - громадяни України
Ойкумена України
Святині
Українська мова та її застосування
Українська християнська література
Шедеври культури та її творці


Останні новини:
У Львові відкрили першу в Україні лабораторію фольклористичних досліджень
20.07.2010
У Львові відкрили першу в Україні лабораторію фольклористичних досліджень

Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові
14.07.2010
Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові

Вийшов путівник «Дванадцять маршрутів Київщиною»
11.06.2010
Вийшов путівник «Дванадцять маршрутів Київщиною»

Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька»
10.06.2010
Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька»

Перша в історії України широкомасштабна збірка пам’яток державотворення від Києворуської доби до сьогодення
10.06.2010
Перша в історії України широкомасштабна збірка пам’яток державотворення від Києворуської доби до сьогодення

Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька» | Друк |
10.06.2010 
 

 В Україні видали диск української фольклорної та шляхетської музики за кошти німецьких спонсорів.

 

«Вікторія Щербань, україн­ка, яка мешкає у нашому містечку, багато нам розповідала про те, яку гарну музику, майс­трів і старовинні традиції має Україна. Згодом до нас приїха­ли самі музиканти на фестиваль «Український тиждень» у Баварії. Тоді й виникла ідея запи­сати диск, але не було спонсора, і я подумала, що такий диск має вийти обов'язково - щоб біль­ша людей почули цю музику»,  розповідає Сібілле Штрак-Ціммерман, мешканка курор­тного містечка Шлізерее неподалік Мюнхена, яка спонсорувала запис і випуск спільного диску двох гуртів «Хорея козацька» та «Гуляйгород».

«Думаю це важлива справа відроджувати автентичну музику. Це завдання актуальне у багатьох країнах», додає вона.

Цікаво, що Сібілла має історичний зв'язок із Ук­раїною: її прапрадід Леопольд Кьоніг, цукровий магнат, був власником чудового палацу в Шарівці на Харківщині.

 

Презентація диску «Терра Козакорум», тобто «Земля коза­цька» (такий напис був на карті Іоана Баптіста Гоманно, над­рукованій 1712 року в Нюрн­берзі), відбулася нещодавно в київському Музеї друкарства за участі німецьких друзів - членів культурного клубу «Йозефшталлєр-Елєфант» та дворазовий олімпійсь­кий чемпіон, чемпіон світу з гірськолиж­ного спорту Маркус Васмаєр (це в його етнографічно­му музеї восени проходив фестиваль «Україна молода» розповідала   про   цю подію 17 жовтня 2009 року).

 

Презентуючи диск, лідер «Хореї козацької» Тарас Компаніченко окреслив головну його особливість: «Тут представлені два погляди на старовинну українську музику - фольклорний та медієвістичний. Таким чином, ми маємо об'ємне уявлення про українську музику XV-XVIII ст.». Із репертуару «Хореї» на цій платів­ці у першу чергу хочеться від­значити надзвичайний баро­ковий духовний концерт «Оле, оле окаянная душе (Доки, доки, нерозкаяна душе), який іурт виконує вперше.

 

Зовсім інший підтекст і на­вантаження несе част­ка «Гуляйгорода» на диску: це народ­ні  пісні,   пе­реважно з Центральної України, Полтав­щини.  «Ос­кільки   кон­цепція   альбо­му була козаць­ка музика, то ми вирішили записати найкраще з того, що назбирали», - розповів фоль­клорист   Сергій   Постольников з «Гуляйгорода». Особли­во музиканти пишаються піснями «Із-за гори, із-за кручі» (пісня про Нечая), яку викону­ють у чоловічому складі, а та­кож «Тиха, тиха на дворі по­года» та «Ой, туман яром», які вони записали від бабусі учас­ниці гурту Ірини Барамби. Окрема частина - інструменталь­на музика, представлена танця­ми «Орлиця», «Гопак», «Санжарівка». Це ті композиції, які виконували диканські музики й які описував Микола Гоголь. «Треба було давно видати ці пісні, - каже Сергій Постольников. - Але записувати себе - то остання справа. Ми хоті­ли б зробити автентичний диск оригінальний спів безпосе­редніх носіїв традицій». Біль­ше про кожну з 14 композицій можна дізнатися у спеціально­му буклеті до диску. До слова, оскільки диск записаний як українсько-німецький проект, вся інформація на ньому доступна на німецькій мові: крім Украї­ни, платівку поширюватимуть і в південному регіоні Німеччи­ни - Баварії.

 

Тарас Компаніченко відзна­чає, що одна з первинних місій цього проекту (крім презента­ції нашої спадщини за кордо­ном) - здійснити лікнеп серед самих українців, які мало зна­ють свою аутентичну культу­ру: «Міра пізнання про себе ук­раїнців дорівнює мірі пізнан­ня про нас за кордоном». Ней­мовірно тільки, що пізнавати свою культуру нам допомага­ють іноземці. Українських ме­ценатів на запис українських дисків мені, на жаль, зустрічати не доводилося.".

 

 

 
< Попередня   Наступна >


Координати:

вул.Полупанова, 10,
парафія св. Катерини,
Центр богословських досліджень
м.Київ (Виноградар),
тел.: 8 (044) 360 24 02
моб.: 8 (098) 452 22 05
e-mail: vira_batkiv@ukr.net
схема проїзду >>