Українська християнська культураУкраїнська християнська культура
Асоціація дослідників та шанувальників
Про сайт Актуальне Календар Альманах Фотогалерея Форум Контакти
на головнунаписати листа
Головна arrow Актуальне
Теми:
Історія, історіософія
Богослів'я, філософія
Ми - громадяни України
Ойкумена України
Святині
Українська мова та її застосування
Українська християнська література
Шедеври культури та її творці


Останні новини:
У Львові відкрили першу в Україні лабораторію фольклористичних досліджень
20.07.2010
У Львові відкрили першу в Україні лабораторію фольклористичних досліджень

Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові
14.07.2010
Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові

Вийшов путівник «Дванадцять маршрутів Київщиною»
11.06.2010
Вийшов путівник «Дванадцять маршрутів Київщиною»

Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька»
10.06.2010
Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька»

Перша в історії України широкомасштабна збірка пам’яток державотворення від Києворуської доби до сьогодення
10.06.2010
Перша в історії України широкомасштабна збірка пам’яток державотворення від Києворуської доби до сьогодення

Актуальне
У Львові відкрили першу в Україні лабораторію фольклористичних досліджень | Друк |
20.07.2010 
У Львівському національному університеті імені Івана Франка при кафедрі фольклористики філологічного факультету створили Лабораторію фольклористичних досліджень. Таке рішення було прийняте 5 липня на засіданні ректорату університету. Про це сьогодні, 18 липня, ЗІК повідомив Центр громадських зв'язків університету.
 
Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові | Друк |
14.07.2010 
Адміністратор сайту   
 З 12 по 20 липня 2010 року у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) розпочне свою роботу виставка-конкурс проектів в рамках першого туру Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у м. Львові. Про це РІСУ повідомили у Національному музеї ім. Андрея Шептицького
 
Вийшов путівник «Дванадцять маршрутів Київщиною» | Друк |
11.06.2010 
 

 Часто ми не помічаємо того, що поряд, шукаємо красу, а вона виявляється зовсім поруч. Цей путівник є свідченням того, що навіть близькі і відомі міста можуть при­ховувати незвичайні архітектурні та історичні пам'ятки. Думка про те, що кількість пам'яток на Київщині мізерна - хибна. Автори путівника привели безліч тому при­кладів. Особливу увагу приділено водяним млинам, їхній історії та важливості для цього регіону. Вдало складені маршрути допоможуть швидко відшукувати історичні та архітектурні цікавинки, а також збагатити уявлення про регіони, міста, містечка, селища і села відомої та невідомої Київщини.

 

 

 
Вийшов диск з українською середньовічною музикою «Терра козацька» | Друк |
10.06.2010 
 

 В Україні видали диск української фольклорної та шляхетської музики за кошти німецьких спонсорів.

 

«Вікторія Щербань, україн­ка, яка мешкає у нашому містечку, багато нам розповідала про те, яку гарну музику, майс­трів і старовинні традиції має Україна. Згодом до нас приїха­ли самі музиканти на фестиваль «Український тиждень» у Баварії. Тоді й виникла ідея запи­сати диск, але не було спонсора, і я подумала, що такий диск має вийти обов'язково - щоб біль­ша людей почули цю музику»,  розповідає Сібілле Штрак-Ціммерман, мешканка курор­тного містечка Шлізерее неподалік Мюнхена, яка спонсорувала запис і випуск спільного диску двох гуртів «Хорея козацька» та «Гуляйгород».

«Думаю це важлива справа відроджувати автентичну музику. Це завдання актуальне у багатьох країнах», додає вона.

Цікаво, що Сібілла має історичний зв'язок із Ук­раїною: її прапрадід Леопольд Кьоніг, цукровий магнат, був власником чудового палацу в Шарівці на Харківщині.

 
Перша в історії України широкомасштабна збірка пам’яток державотворення від Києворуської доби до сьогодення | Друк |
10.06.2010 
Олена Чекан (Український тиждень №18-2010)   
    Вперше у вітчизняній історіографії політична боротьба українців за свою державність подана паралельно з конкретними культурологічними епохами, а детальний і обґрунтований аналіз переконливо доводить прямий зв'язок державотворчого будівництва з розвитком мистецького слова як чи не найголовнішого чинника національної культури.
 
Виданна збірка "Всі музеї Києва" | Друк |
26.05.2010 
 Часопис «Главред» видав доповнення «Всі музеї Києва», де представлені музеї Київа, крім добре знаних музеїв, є цікава розповідь про багатьох з них, які нещодавно відкритті, про які не знають навіть кияни та туристи Києва.
 
16 травня відбувся семінар присвяченний християнським цінностям у Конституції Пилипа Орлика | Друк |
19.05.2010 

Kresin.jpgДо 300-річчя першої української Конституції портал «Українська християнська культура» провів семінар, присвячений християнським цінностям в Конституції Пилипа Орлика. Відбувся семінар у приміщенні Центру богословських студій.

 

Аудиозапис та видеозапис семинару доступний для прослуховування та перегляду.


Основою семінару стала доповідь кандидата юридичних наук, старшого наукового співробітника Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Олексія Кресіна про конституцію Пилипа Орлика та виражений у ній християнський світогляд, який послужив основою для подальшої державності в Україні. За словами автора доповіді, вже в той час Орлик проголосив багато демократичних цінностей, які потім лягли в основу європейського зразка демократії.

На початку виступу доповідач зазначив, що до цих пір, з часів незалежності України не було жодного серйозного дослідження, присвяченого Конституції Орлика, хоча це видатний пам'ятник права України і він може свідчити про високий рівень правової свідомості наших предків.

 
Книгу «Соломія Крушельницька. Міста і слава» презентують у Львові | Друк |
05.05.2010 

 7 травня о 17.00 у клубі «Лівий берег» (Львівська опера) відбудеться відкриття виставки «Соломія Крушельницька. Міста і слава», присвяченої славетній співачці та презентація одноіменної книги. Про це ЗІК 5 травня повідомила прес-служба Львівської міської ради.

 

Експозиція має на меті представити погляд на галичанку зі всесвітнім ім’ям, цитати та уривки, що характеризують її життя широкому загалу, львівській інтелектуальній молоді та туристам. Під час відкриття усі гості матимуть змогу побачити маловідомі світлини, дізнатись цікаві факти з її особистого та сценічного життя.

 
Виткане Полісся. Відкрилася історико-етнографічна виставка, приурочена до 24-х роковин Чорнобильської катастрофи | Друк |
04.05.2010 

 Впродовж 17-ти років порятунком цих культурних надбань в зоні катастрофи займався Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.

 

 
У Києві відбулася презентація альбому Тараса Компаніченка | Друк |
01.05.2010 


КИЇВ. У Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація альбому Тараса Компаніченка та гурту "Хореа козацька" під назвою "Рицер смілостю упоєний". Тарас Компаніченко - сучасний кобзар. Виконує твори середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму, часів української революції 1918-1922 років. Він також співає відомі та маловідомі народні пісні українською, церковнослов'янською, старопольською, польською, французькою та німецькою мовами, повідомляє Укрінформ.


Сучасний кобзар Тарас Компаніченко (праворуч) з учасником гурту "Хореа козацька" на презентації нового альбому, Київ, 28 квітня 2010 року.

 
21 грудня на семінарі "Українська християнська культура" відбулася презентація поетичного збірника "Струни вічності" | Друк |
12.02.2009 
21 грудня на семінарі "Українська християнська культура" звучало поетичне слово.   Поетичний збірник "Струни вічності" (видавництво "Свічадо", 2008, упорядник і один із авторів - поетеса Галина Манів-Кирієнко) представляли його автори. Крім поезій із збірника, звучали й инші вірші. Але ж вечір - це не просто декламування римованих рядків. Була й розмова про високе в нашому житті, про поетичне/прозаїчне сприйняття навколишнього світу; про те, чи поетичність людини впливає на її духовне (релігійне) життя, про те, що таке поетичний образ тощо.
 
Вітаємо Вас на сайті "Українська християнська культура" | Друк |
24.03.2008 
Адміністратор сайту   

Вітаємо Вас на сайті
Українська християнська культура - це наш загальнонаціональний скарб. Вона є найвищим і цілісним здобутком українського народу, основою його єдности, самобутности та національної ідентичности.

 

Але, зважаючи на те, що через відсутність єдиної держави протягом століть Україна не становила собою єдиного інформаційного і культурного простору, перед українськими християнами, небайдужими до долі власної культури та відповідальними за неї, стоїть завдання її популяризації та розвитку.

 
Семінар "Християнська моральність і проблема національної ідентичности". Прес-реліз. | Друк |
21.10.2007 
Адміністратор сайту   

21 жовтня у Києві, Центрі богословських досліджень (Св.-Катеринінська парафія на Виноградарі) відбулося засідання  семінару "Українська християнська культура". Тема зустрічі -."Християнська моральність і проблема національної ідентичности".

 


Координати:

вул.Полупанова, 10,
парафія св. Катерини,
Центр богословських досліджень
м.Київ (Виноградар),
тел.: 8 (044) 360 24 02
моб.: 8 (098) 452 22 05
e-mail: vira_batkiv@ukr.net
схема проїзду >>